Słabe wyniki przyjęcia iOS 8

iOS 8 iPhone 6

iOS 8 miał być największą i najważniejszą aktualizacją iOS w historii. W głównej mierze dzięki mnogości nowych funkcji, jakie system oferuje. Jak pokazują statystyki niestety, ale iOS 8 nie odniósł spektakularnego sukcesu. Co więcej relatywnie mała ilość osób aktualizuje swój system. Według danych w przeciągu pierwszych 24 godzin od udostępnienia aktualizacji zaledwie około 10% postanowiło ją zainstalować. Dla porównania iOS 6 pobrany był przez około 13%, a iOS 7 ponad 20% osób, które mogły to zrobić. Po 12 dniach od wydania aktualizacji iOS 6 i iOS 7 te przekroczyły już 50%, gdy iOS 8 ledwo dobił do 40%.

iOS 8

iOS 8x

Jak wynika z drugiego wykresu iOS 8 najczęściej instalowany był na iPhone 6. Potem kolejno iPhone 5S, 5 no i iPhone 5C oraz iPhone 6 Plus. Z kolejnego diagramu wynika, że od 21 września do 5 października instalacja iOS 8 na urządzeniach mobilnych od Apple wzrosła zaledwie o jeden punkt procentowy. Ostatecznie do tego dnia system zainstalowano na 47% urządzeń. Co ciekawe tyle samo urządzeń zostało na iOS 7.

app-store-ios-8-marketshare

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji, kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na TwitterzeFlakerzeFacebooku przez RSS  lub  Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba to znak dla nas, aby kontynuować naszą misję i dostarczać Wam codziennie najświeższych informacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...