Ile kosztuje Apple wyprodukowanie iPhone 6 i iPhone 6 Plus?

0910_iphone_swap_970-630x420

Ceny iPhone’ów od zawsze przekraczają wszelkie racjonalne granice. Smartfony o podobnych parametrach są niekiedy dwukrotnie tańsze, niż te z jabłkiem w logo. Ale czy zastanawialiście się w ogóle ile kosztuje wyprodukowanie jednej sztuki nowego iPhone 6 i iPhone 6 Plus?

Jak podaje portal CNet, całkowity koszt części do iPhone 6 wraz z jego złożeniem kosztuje Apple 200 dolarów. W przypadku iPhone 6 Plus jest to kwota równa 216 dolarów. Jest to kwota obejmująca koszt części, a także złożenia ich w fabryce Foxconn, ewentualne testy i transport. Biorąc pod uwagę, że większy iPhone 6 Plus sprzedawany jest za 950 dolarów trzeba przyznać, że Apple robi niezły interes.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji, kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na TwitterzeFlakerzeFacebooku przez RSS  lub  Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba to znak dla nas, aby kontynuować naszą misję i dostarczać Wam codziennie najświeższych informacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...