629 tysięcy miejsc pracy w Europie dzięki Apple

20120524appleeuflag2

Niemożliwe? Aż 629 tysięcy miejsc pracy w samej Europie stworzyła firma z Cupertino od początku jej istnienia. Oczywiście nie bezpośrednio, ale głównie poprzez możliwość tworzenia aplikacji dla App Store. Ta lwia część obejmuje aż pół miliona osób. Takie dane podała właśnie do wiadomości firma Apple. Trzeba przyznać, że liczba jest imponująca, a firma ma się czym pochwalić.

screen-shot-2014-08-06-at-12-33-58

Apple podało również, że z 20-miliardowych przychodów dla deweloperów aż 6,5 trafiło do programistów z Europy. Firma szacuje, że w roku 2014 światowe PKB wzrośnie dzięki niej aż o 86 miliardów dolarów. Poza App Store w Europie Apple zatrudnia 16 tysięcy pracowników. Cała reszta miejsc pracy została stworzona w związku ze wzrostem firmy i zapotrzebowaniem na odpowiednie wsparcie. W Europie jest zarejestrowanych aż 280,5 tysiąca deweloperów, w tym 52,2 tysiąca w Niemczech i 30 tysięcy we Francji. To właśnie oni wypracowali dochód 6,5 miliarda dolarów. Szacuje się także, że w regionie wciąż jest potencjał na około 20 tysięcy miejsc pracy.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji, kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na TwitterzeFlakerzeFacebooku przez RSS  lub  Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba to znak dla nas, aby kontynuować naszą misję i dostarczać Wam codziennie najświeższych informacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...