iPhone 6 będzie posiadał solar?

Do Amerykańskiego Urzędu Patentowego firma Apple zgłosiła patent panelu solarnego, który docelowo służyć ma do podtrzymywania napięcia lub ładowania urządzeń firmy. Ciekawostką jest fakt, że patent został sporządzony dość ogólnie i z pewnością będzie wymagał doprecyzowania.

05 Oct. 31 15.09

Mimo wszystko dzięki temu firma stwarza sobie pewne pole manewru. Poza standardową prezentowaną na obrazku formą zasilania w postaci płyty solarnej możliwe są inne opcje. Najciekawszą jednak wydaje się z punku widzenia Jana Kowalskiego opcja zastąpienia tylnej obudowy telefonu jak również niewykorzystanej przestrzeni z przodu i po bokach elementami półprzewodnikowymi, które będą wzbudzały swobodne skoki elektronów pod wpływem światła słonecznego.

Dzięki temu może nieistotne stanie się posiadanie niewyobrażalnie pojemnej baterii i zastąpi się jej część choćby, solarem, który będzie nieprzerwanie doładowywał iPhone? Briliant!

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...