Bezprzewodowa ładowarka do iPhone!

Dużo się o tym mówiło swojego czasu o ile pamiętam przed premierą iPhone 5. Istniało domniemanie, że Apple w standardzie wyposaży iPhone w bezprzewodową ładowarkę. Niestety albo i ‚stety’ tak się nie stało.

img_7559

Tematyka bezprzewodowego ładowania bowiem to nie jakaś wielka zdobycz technologiczna ostatnich czasów tylko .. staroć. Dlaczego zatem nie jest to tak popularne rozwiązanie? Otóż dlatego, że posiada pewne wady. Przede wszystkim wystarczy ładowarkę podłączyć do prądu i bez względu na to czy telefon jest ładowany czy nie ładowarka pobiera te sama ilość energii elektrycznej.

img_7553

Odległość takiego ładowania nie jest duża. Telefon musi leżeć na specjalnej przystawce a więc jeśli możemy położyć telefon na przystawce to i moim skromnym zdaniem podłączyć do niego kabel dlatego zasadność zakupu takiego urządzenia wydaje się być mierna.

Ta super nowa technologia, którą wykorzystuje ładowarka RAVpower wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej w taki sam sposób jak ładowarki elektrycznych szczoteczek do zębów z ta różnicą, że w przypadku telefonu potrzebujemy jeszcze dodatkową przystawkę indukcyjną, która będziemy mieli cały czas przymocowana do naszego iPhone. Pół biedy, że w tym wypadku jest to przystawka w postaci Covera (dodatkowej obudowy), która jest również dodatkową baterią..

Jeśli ktoś chce coś takiego mieć to moim skromnym zdaniem tylko po to, żeby pochwalić się kolegom ale nie liczcie na zbytnia aprobatę tych, którzy co nieco o indukcji magnetycznej słyszeli. Dla mnie osobiście – nikomu niepotrzebny, kosztowny badziew.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...