Psychologia starzenia urządzeń Apple

Nie zastanawiało was nigdy dlaczego tak doskonała firma jak Apple pozwala sobie na takie ‚faile’ jak w przypadku iOS 7 dla iPhone 4 czy też iOS 4 dla iPhone 3G. O dziwo wersji ‚S’ nigdy na razie to nie dotyczyło. Do czego zmierzam? A no do tego, że iPhone 4 to już całkiem niezły kombajn jeśli chodzi o sprzęt ukryty pod obudową przynajmniej gdy mamy na myśli obsługę nowego OS.

iphone-4-guts

Dziwnym trafem Apple daje swojemu urządzeniu 3 lata wsparcia (wcześniej 2 lata), polegającego na udostępnianiu nowego softu – firmware – iOS. Ktoś jeszcze sądzi, że Apple określiło sobie to jak w zegarku ze względu na takie starzenie się sprzętu? Otóż kryje się za tym większa polityka i sprzęt ma z nią mało wspólnego.

Apple wspomaga usuwanie swoich starszych urządzeń z rynku tym samym robiąc miejsce na nowe, lepsze, szybsze ale tylko iPhone. Nie ma znaczenia czy twój iPhone ma jeden czy pięć rdzeni prędzej czy później podzieli losy starszych braci i nawet nie dane mu będzie udowodnić, że przy odrobinie wsparcia dałby radę dźwignąć nowszy iOS.

Tak na prawdę wsparcie to nie byłoby wcale potrzebne gdyby usunąć wszystkie celowe zabiegi spowalniające iOS na twoim iPhone. Otóż to! Apple nie przykłada należytej uwagi do optymalizacji iOS 7 na iPhone 4. Za to 5S, 5C, 5 i 4S mogą liczyć na dużą pomoc ze strony inżynierów Apple. ‚Czwóreczka’ ma pokazać swoim użytkownikom, że już nie daje rady, że jest już stara, że ‚muli’, że trzeba ją zastąpić… Nowszym, lepszym, szybszym, wydajniejszym iPhone…

Niestety jestem w grupie tych zdołowanych. Nie jestem właścicielem firmy, nie mam kilkudziesięciu abonamentów a mojemu operatorowi nie opłaca się oferować mi iPhone za 1 zł. Z drugiej strony patrząc trzeźwym okiem nawet posiadając ‚niepotrzebne’ 3000 zł nie wydałbym ich na telefon tym bardziej, że pocieszę się jego pełną funkcjonalnością maksymalnie 3 lata.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...