Mamy iPhone 5C i iPhone 5S!

Dobiegła właśnie końca konferencja Apple z prezentacją najnowszych iPhone! Plotki zostały praktycznie potwierdzone w 100%. Mamy wersję 5C, gdzie ‚C’ oznacza ‚color’. Dostępne wersje kolorystyczne to biały, czerwony, żółty, niebieski i zielony. 5C to odpowiedź na postrzeganie iPhone starszej wersji jako starzejący się. Wygląda jednak na to, że Apple znalazło wyjście z tej sytuacji obdarzając starego iPhone zupełnie nowym wyglądem. iPhone 5C to nic innego jak kolorowy iPhone 5.

Zrzut ekranu 2013-09-10 (godz. 21.28.41)

Różnice dopiero zauważalne zaczynają być w wersji iPhone 5S. W nowym iPhone znajdziemy m.in. czytnik linii papilarnych, ukryty w przycisku Home i tu kolejna niespodziewanka bo home nie będzie trzeba wciskać jak we wcześniejszych wersjach. Home wystarczy ‚tacznąć’ w najnowszej wersji iPhone. Nowością jest całkowite pozbycie się czarnego koloru z dominujących w kolorów obudów. Przez dłuższy czas myśleliśmy o tym, że najpopularniejszy kolor czarny będzie zarezerwowany wyłącznie dla najdroższych wersji. Wygląda jednak na to, że Apple zrezygnowało z czarnego całkowicie. Najnowszy 5S będzie w zamian w dwóch dodatkocy, poza białym kolorach – złotym i szarym.

5S będzie posiadał zupełnie nowy układ mikroprocesorowy nazwany A7. Mimo identycznej powierzchni w porównaniu do poprzedniej wersji procesor posiada dwukrotnie większą moc obliczeniową.

Ceny niestety nie powalą polskiego rynku. 5S będzie kosztował tyle ile do tej pory kosztował iP5 (ok. 2849 zł). za 5C będzie trzeba zapłacić tyle ile do tej pory za 4S – więc bez szału. Nie tylko czytelników musimy zawieść cenami ale i siebie samych. Każdy z nas spodziewał się jakiegoś wielkiego !boom! bo 5C miało oznaczać ‚cheap’. Wszystko na to wskazywało.. Apple przecież wyszukiwało ‚tanich plastików’ aby zrobić obudowę – owszem było to dla oszczędności ale z pewnością nie naszej, konsumentów tylko koncernu. Bardzo szkoda.

iOS 7 ujrzy światło dzienne 18 września.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...