Barack Obama cenzuruje iMessage?!

Jak donoszą zagraniczne media w niektórych lokalizacjach Apple zablokowało dwa wyrazy w iMessage wycinając je z każdego zdania. O tyle bardziej jest to kontrowersyjne gdyż posiada delikatne zabarwienie polityczne. Wyrazy ‚ocenzurowane’ to ‚Obama’ i ‚suprise’ (ang. niespodzianka).

obamashhh_2012-04-25-chronicle

Ciężko stwierdzić co było powodem takiego posunięcia firmy Apple. Wielu nadal twierdzi, że jest to jeden z wielu bugów systemu iMessage, z którym borykają się użytkownicy iDevices na całym świecie. Ciężko jednak jednoznacznie stwierdzić, czy faktycznie tak jest gdyż do tej pory tego typu ‚błędy’ usuwane były od razu. Informacja ta krąży w mediach jednak już od dłuższego czasu co skłania nas do przypuszczeń, że jednak jakiś głębszy zamysł w tym był. Czyżby amerykański prezydent szykował jakaś niespodziankę, o której nie chce aby rozpisywali się użytkownicy iMessage? Może niebawem czeka nas cenzura większej części mediów i zasobów?

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...