Spotkanie na szczycie: Tim Cook i Xi Guohua

Handout picture provided by an Apple customer shows Apple's CEO Tim Cook posing for a picture with a customer at an Apple store in Beijing, during his visit in China

O ile pierwszego Pana wszyscy znają, to nazwisko tego drugiego pewnie dla nikogo nie brzmi znajomo. Na pierwszy rzut oka stwierdzić jednak możemy, że chodzi o jakiegoś wpływowego Chińczyka. I tak też właśnie jest. Xi Guohua to prezes największej według liczby użytkowników (przyp. red. 700 milionów) sieci komórkowej na świecie, jaką jest China Mobile. W oficjalnym oświadczeniu  rzecznika prasowego chińskiej firmy czytamy, że rozmowa, która odbyła się w Pekinie, dotyczyła przyszłej współpracy. Czyżby to potwierdzenie, że tańsza wersja smartfona, która prawdopodobnie jest planowana, będzie dedykowana do krajów biedniejszych, w tym głównie do Chin? Wiele na to wskazuje.

Na pytanie, czy Chiny staną się największym rynkiem Apple, Tim Cook miał odpowiedzieć: „Chiny są dla nas obecnie najważniejszym i obecnie drugim największym rynkiem.” Czy iPhone 5S pojawi się w wersji uboższej i stanie się hitem na chińskim rynku? Przekonamy się już w czerwcu.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...