Rosja upamiętnia Steve’a Jobs’a

giantiphone-500x333

Steve Jobs był znany i lubiany na całym świecie. Nie liczyły się poglądy polityczne, czy bariery kulturowe. Tą wielką postać postanowili uczcić Rosjanie, stawiając w Sankt Petersburgu wielki pomnik w kształcie blisko dwumetrowego iPhone’a 4. To projektant Gleb Tarasov stworzył to dzieło. Choć telefon-gigant nie posiada ekranu dotykowego, to wyświetla zdjęcia i materiały wideo z życia Ś.P. CEO Apple. Są to m.in. ważne wydarzenia i znane przemówienia Jobsa.

jobs_russia_iphone_sculpture-500x414

Pomnik mieści się na dziedzińcu uczelni wyższej St. Petersburg National Research University of Information Technologies, Mechanics, and Optics. Pomnik upamiętniający posiada również kod QR, który przenosi nas do jego oficjalnej strony internetowej i którego odczytać można tylko przy intensywnym blasku słońca (z reguły w połowie dnia). Tarasov był jednym z ponad dwustu projektantów, którzy brali udział w konkursie na projekt tego obelisku. Został on zaprezentowany w 12-rocznicę powstania programu iTunes i w 6-rocznicę powstania pierwszego iPhone’a.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...