Jailbreak untethered dla iPhone 5 na iOS 6.0.2 już jest, ale…

Jak się dowiadujemy jailbreak untethered dla iPhone 5 oraz iPad mini pod iOS 6.0.2 już jest. Dlaczego więc nie zostaje upubliczniony? Powody są dwa.

Pierwszą tego przyczyną jest fakt, że gdyby hakerzy, którzy trudnią się przeprowadzeniem jailbreak’a dla obecnego softu, wydali odpowiednie narzędzie, wtedy strzelili by sobie oni w przysłowiową stopę. Exploit, który został wykorzystany byłby już spalony, więc nie można byłoby go użyć w żadnej późniejszej wersji narzędzia. Po drugie iOS 6.1 zdaje się być coraz bliżej i nie ma sensu już teraz wydawać ów narzędzia, skoro niedługo będzie nowy soft, którego jailbreak nie będzie obejmował. Hakerzy prawdopodobnie postanowią poczekać już do wyjścia iOS 6.1, a wtedy popracować jeszcze kilka dni i dopiero ogłosić odpowiednie narzędzie.

Przyznać musimy, że jailbreak untethered nie jest już tak prostą sprawą, jak kiedyś. Czy to wina Apple, czy pazernych hakerów, nie wiemy. Pewne jest to, że w takich okolicznościach z każdym exploitem obchodzić należy się, jak z jajkiem. Nam pozostaje i tak z niecierpliwością czekać na efekt pracy wspomnianych kolegów.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...