Apple po raz kolejny drugą najcenniejszą spółką świata

aaplxom

Choć śmiało można powiedzieć, że akcje Apple lecą na łeb, na szyje, to Apple utrzymuje się w czołówce światowej. Jest po raz kolejny drugą pod względem wartości firmą na świecie. Za akcje AAPL zapłacimy dziś 441,11$ przy całkowitej wartości spółki 414,28 miliarda dolarów! Firma z Cupertino została przebita tylko przez spółkę paliwową Exxon Mobil. Co prawda jedna akcja tej firmy warta jest obecnie 91,43$, jednak całkowita wartość firmy to 416,86 miliarda dolarów.

Kwiecień 2011 był dla Apple bardzo dobrym miesiącem. To właśnie wtedy firma przeskoczyła Exxon. Niestety ostatnie 52. tygodnie firmy z Cupertino to znaczny spadek akcji i spowolnienie wzrostu firmy. Niestety konkurencja wtedy nie spała i Exxon zanotował znaczący wzrost. Ciekawe, czy Apple pokona kiedyś swojego konkurenta.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...