Pół miliona dolarów kary za zdjęcie simlocka z iPhone!

Jak już wcześniej pisałem debatowano nad losami jailbreakingu i unlocka nie tylko dla iPhone (co niektórych pewnie olśniło: jailbreak można zrobić choćby mikrofalówce). Chodzi tu o nieautoryzowane zmiany w sofcie. To dosyć śliski temat dla wszystkich światowych komisji do spraw ogólnie niepojętych większości społeczeństwa.

myth-it-is-illegal-to-jailbreak-an-iphone-appleiphones-pl

Bo niby crackowanie oprogramowania na komputer od zawsze było nielegalne ale stworzenie oprogramowania, które crackuje grę czy program już nie. A Jailbreak to niby co jak nie crackowanie oprogramowania? No i zapewne jest tu bardzo subtelna granica pomiędzy tym co wolno a czego nie powinno się robić.

Gdy ściągamy pirackie oprogramowanie według litery prawa pozbawiamy potencjalnych zysków twórcę. Gdy zdejmujemy simlock nieautoryzowaną metodą w pewnym sensie pozbawiamy wpływów macierzystego operatora, który podpisał umowę z Apple, że ten iPhone będzie miał simlocka na daną sieć.

Tak czy inaczej na tę chwilę sytuacja pozostaje niezmieniona ale temat jest bardzo ważny dla wielu przedsiębiorców a co za tym idzie będzie poruszony ponownie. Całe szczęście dopiero za kilka lat. Podczas debaty zaproponowano kary za nieautoryzowaną zmianę zabezpieczonego systemu operacyjnego na jednym urządzeniu w wysokości 2500 dolarów. Gdyby okazało się, że ktoś wykonuje jailbreaking lub unlocking w celach zarobkowych kara mogłaby sięgnąć nawet pół miliona dolarów!

Całe szczęście to tylko science-fiction fanatycznych pomysłodawców. Przynajmniej na kilka lat mamy spokój.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...