Jak Google dąży do przejęcia iOS…

Smartfonowa wojna trwa. Wiele mówi się o potyczkach typu Apple kontra Samsung, Android kontra iOS, czy Apple kontra Google. Mało kto ma świadomość, że inwazja Google na iOS zaczęła się już dawno temu i wciąż trwa!

Powstała już cała masa aplikacji od firmy Google. Co dziwi, zaakceptowane aplikacje stwarzają poważną konkurencję aplikacjom wspieranym przez firmę Apple. Przykładów jest wiele. Facebook może zostać w przyszłości wyparty przez Google+. Przeglądarka Safari przez Google Chrome. Nawet mapy od Apple w niedługim czasie będą zapewne z powrotem zastąpione przez alternatywne do nich. Czy przejęcie kontroli przez Google to tylko kwestia czasu?

Google ma dobry oręż. Sztandarowe aplikacje typu YouTube, czy Gmail nie mają sobie równych. Czy Apple wprowadzając swoje mapy próbuje z tym walczyć? Na to wygląda. Dla mnie jest to w tej materii, jak walka Dawida z Goliatem. Subiektywnie uważam, że firma z Cupertino powinna pogodzić się z wyższością swojego rynkowego konkurenta w tym danym sektorze i zamiast próbować z nim walczyć, zacząć naprawdę współpracować. Tylko co w przypadku, gdy Google faktycznie kiedyś zapanuje nad iOS?

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...