Apple przekazało 2,5 miliona dolarów dla ofiar huraganu Sandy

Nie od dziś wiadomo, że firma Apple wspiera akcje charytatywne. Tym razem firma z Cupertino przeznaczyła aż 2,5 miliona dolarów na Amerykański Czerwony Krzyż. Darowizna trafi bezpośrednio do osób, które zostały poszkodowane przez huragan Sandy.

Huragan Sandy, zwany również jako Frankenstorm, to największy huragan w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni wielu lat. W ciągu ostatniego tygodnia wyrządził wielkie szkody, szczególnie na wschodnim wybrzeżu USA. W specjalnym e-mailu, który wystosował CEO Apple Tim Cook, napisał on o tym, że choć i tak wielu Amerykanów pomaga swoim rodakom, to Apple jako firma ‚zawsze może zrobić jeszcze więcej’. I choć Apple jest właśnie w bardzo produktywnym okresie (premiera iPada mini, iPada 4, nowej serii iMaców, niedawnej premiery iPhone 5 oraz odświeżonej serii iPodów) to wydaje się to być niczym przy dramacie, który dosięgnął wielu Amerykanów. Niektórzy stracili życie, inni zdrowie, czego nie da się za żadne pieniądze odbudować. Poza tym szkody materialne w postaci utraty całych majątków, czy infrastruktury. Darowizna to naprawdę bardzo ładny gest ze strony Apple.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...