Apple przegrywa w sądzie! To koniec FaceTime?

Po raz kolejny głośno zrobiło się o wojnie patentowej z udziałem Apple. Tym razem gigant z Cupertino stanął po drugiej strony barykady. Mało kto z nas kojarzy pewnie firmę VirnetX. W środowisku nowinek technicznych bardziej znana jest z pozywania innych firm, niż ze swoich własnych osiągnięć. Tak, czy inaczej sprawę z Apple wygrała i dostanie 368,2 miliona dolarów (około miliard złotych!). Firma VirnetX zarzuciła Apple naruszenie patentu sieciowego związanego bezpośrednio z usługą FaceTime. Chodzi o nawiązywanie połączenie VPN poprzez DNS. Co na to Apple?

Rzecznik firmy nie ma komentuje całej sprawy, lecz prawnik VirnetX twierdzi, że deweloperzy Apple przyznali, iż w czasie pracy nad FaceTime nie zwracali uwagi na niczyje patenty. Początkowo oskarżyciel żądał aż 708 milionów dolarów, lecz ostatecznie skończyło się na blisko 400. Co więcej, VirnetX zamierza wytoczyć Apple kolejną sprawę. Będzie się domagać wycofania wideorozmów z każdego urządzenia, które je obsługuje (iPhone, iPad, iPod touch oraz iMac). Biorąc pod uwagę wcześniejszą wygraną, są na to niestety duże szanse.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...