Kontrowersje wokół obudowy iPhone 5

Dla wielu telefon za tak wysoką cenę powinien być sprzętem, który się nie psuje ani zbyt szybko nie niszczy. Ale o to chodzi w światowej gospodarce, aby klient był powtarzalny. Firma Apple liczy na to, że za góra 2 lata użytkownicy iPhone’a 5 zaktualizują swój sprzęt do nowszej wersji smartfona. Niestety w polityce ekonomicznej współczesnego świata nie ma miejsca na naprawy. Sprzęt ma się psuć, a jego naprawa ma się mniej opłacać, niż kupno nowego. Tak jest też w przypadku iPhone’a 5.

Największą kontrowersją iPhone’a 5 jest jego obudowa. Wszyscy nowi właściciele narzekają na to, że jest bardzo podatna na rysy. I choć Phil Schiller tłumaczy, że takie są właśnie właściwości aluminium, to konsumenci zdają się być z lekka niezadowoleni. Co mogą zrobić? Mają oczywiście możliwość kupienia tylnej obudowy smartfona w cenie… 99 dolarów.

Cóż, nie powinienem narzekać. Wszak im więcej rzeczy kupujemy tym rośnie nasze PKB. Pamiętajmy tylko, żeby nie wydawać więcej niż mamy, bo pewnego pięknego dnia obudzimy się z kryzysem gospodarczym w kieszeni, który już może nie będzie dla nas tak ‚łagodny’, jak ten z 2007 roku.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...