Nie kupuj iPhone 5!

Może i dość kontrowersyjny tytuł jednak nie tak straszne rozwinięcie. Oczywiście żeby nie było cały poniższy tekst jak i tytuł jest wyłącznie moją opinią, do której mam pełne prawo w związku z czym już przechodzę do sedna.

Od niedawna można w iSpocie (jeden z oficjalnych resellerów firmy Apple w Polsce) kupić iPhone 5. Jak to możliwe skoro oficjalnie iPhone 5 w Polsce jest jeszcze niedostępny? Niestety na to pytanie nie znamy odpowiedzi jednak możemy się domyślać. Prawdopodobnie  iSpot skupuje nowe telefony z zagranicy. Wątpliwość zatem budzi postępowanie gwarancyjne, którego z tego co pamiętam urządzenia te użytkowane na terenie Polski są pozbawione.

Być może jednak (co wydawałoby się słuszne) iSpot udostępnia własną gwarancję dla sprzedawanych iPhone 5 w swoich salonach niestety tego nie wiem bo nie to jest podstawowym tematem tego artykułu. Tak czy inaczej jeśli już zamierzasz kupić iPhone 5 w iSpocie dopytaj dokładnie o gwarancję sprzętu i koniecznie poinformuj o tym naszych czytelników rzeczowym komentarzem.

Przejdźmy zatem do sedna sprawy. iPhone można kupić już w iSpocie – to fakt. Innym ważnym faktem jest jego niemała cena – 4099 zł (!). Dla nas jest przynajmniej szokująca zważywszy na fakt, że za paręnaście dni iPhone 5 będzie dostępny dla Polaków bezpośrednio ze strony firmy Apple za ok. 2500 zł.

Zastanówmy się jednak skąd wzięła się aż taka wygórowana suma? Przeszukując internet wpadliśmy na świetne wytłumaczenie. Popatrzcie na to:

 

Wygląda na to, że bycie pracownikiem iSpotu to całkiem niezła frajda przynajmniej w okresie tak gorączkowego oczekiwania na sprzęt jaki ma miejsce w tym momencie. Popuśćmy nasze wodze fantazji i wyobraźmy sobie, że każdy kto kupuje iPhone 5 w iSpocie funduje świetny jednodniowy urlop wypoczynkowy z atrakcjami pracownikowi sklepu. Skąd zatem dodatkowe prawie 200 zł? No bo w końcu trzeba jeszcze trochę zarobić na naiwnym kupującym.

Jeśli zatem tak bardzo musisz mieć iPhone 5 zanim będą go mieli wszyscy proponujemy urządzić sobie ciekawą podróż z atrakcjami, zwiedzić Londyn, kupić iPhone i oczywiście pochwalić się wszystkim na fejsie.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...