Jak powstaje iPhone 5?

Już za niespełna dwie godziny ujrzymy to na co czekamy od dawna. Ale zanim to nastąpi zachęcam do zapoznania się jak i gdzie powstaje iPhone 5. Shanghai Evening Post postanowił wysłać jednego ze swoich reporterów do pracy w Foxconnie. Rezultat był naprawdę ciekawy.

Na wstępie warto wspomnieć, że zatrudnienie w chińskiej fabryce przypomina bardziej obóz pracy. Nasz reporter pierwszego dnia odbył kilka szkoleń. Został pouczony, że na halę produkcyjną nie może wnosić żadnych metalowych przedmiotów (ponoć ktoś został wyrzucony z pracy, bo miał przy sobie kabel USB). Reporter zajmował się oznaczaniem tylnej obudowy iPhone’a. Niby nic trudnego, ale biorąc pod uwagę, że na jedną sztukę miał tylko 3 sekundy i robił to nieprzerwanie przez 6 godzin, to trzeba przyznać, że nie było tak łatwo.

Co ciekawe przełożeni stojąc nad biednymi pracownikami motywowali ich słownie. Krzyczeli, że to wielki zaszczyt pracować nad kolejnym iPhone’em. Efekt ich pracy poznamy dziś wieczorem.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...