Finał walki patentowej. Apple wygrywa w sądzie z Samsungiem!

Odkąd tylko wpłynął do sądu pozew, informowaliśmy Was o przebiegu procesu na bieżąco. Dziś stajemy przed sprawiedliwym werdyktem niezawisłego sądu Stanów Zjednoczonych. To już stało się faktem. Samsung przegrał proces w wojnie patentowej z Apple.

Według sądu wszystkie urządzenia koreańskiej firmy naruszają w jakimś stopniu patenty Apple.  Zarówno design, jak i nawet patenty dotyczące softu i intuicyjności sprzętu zostały podpatrzone u giganta z Cupertino. Firma Samsung zobowiązana jest do wpłacenia odszkodowania na rzecz Apple w wysokości nieco ponad 1. miliarda dolarów. Dokładna kwota odszkodowania jeszcze się waha, ale na pewno nie zmaleje. Przypomnijmy, iż Apple ubiegało się aż o 2,5 miliarda dolarów. Wynika to w dużym stopniu dlatego, iż nie udało się udowodnić niektórych zarzutów m.in. naruszenia patentów dotyczących iPad’a, czy naruszenia praw konkurencji. Mimo wszystko, gratulujemy Apple!

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...