Nano-SIM w iPhone 5!

Apple wiele ze swoich postępowych wdrożeń stara się wprowadzać niejako ‚na siłę’. Nie ma czasu na przygotowywanie rynku ani też na oczekiwanie na jego odpowiedź. Tak było w przypadku Micro-SIM, które do dnia dzisiejszego jest dostępne u każdego szanującego się operatora telefonii komórkowej i przeznaczone jest w dalszym ciągu wyłącznie(!) dla urządzeń Apple. Zadziwiające, że cały świat dostosował się w mgnieniu oka.

Apple na tym nie poprzestaje i bynajmniej nie jest to zwykłe ‚widzimisię’. W poszukiwaniu oszczędności przestrzeni pod kopułą swoich urządzeń dla ciągłego zwiększania komfortu swoich użytkowników, Apple idzie o krok dalej. iPhone 5 bowiem, będzie wyposażony w zupełnie nowy port kart SIM – Nano SIM.

Prawdopodobnie format Micro-SIM był formatem przejściowym i zdaniem inżynierów firmy z jabłkiem w tle już się wyeksploatował. Postanowiono bowiem całkowicie pozbawić kartę nadlewki tworzywa sztucznego pozostawiając wyłącznie sam chip. W ten sposób nowa karta uszczupli się o kolejne 40% powierzchni. Pewnie pomyślicie sobie, że to bardzo mało bo to nawet nie 1 cm kwadratowy – nic bardziej mylnego. Na tej przestrzeni bez problemu może się zmieścić nawet kilka milionów nowoczesnych tranzystorów (!)

Dokładne wymiary znajdują się na poniższym zdjęciu.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...