Jak wykonać Baseband Downgrade iPhone 3GS/3G 06.15.00 do 05.13.04 w celu zdjęcia blokady simlock i naprawienia GPS

Ponad 2 lata temu Dev-Team zaproponował modyfikację polegającą na wgraniu basebandu (firmware modemu) pierwszego iPada 06.15.00 do iPhone 3G/3GS w celu ominięcia blokady Simlock. Niestety w fazie testów nie zauważono, że owa modyfikacja w 98% urządzeń doprowadza do trwałego uszkodzenia funkcji lokalizacji GPS.

Choć od samego początku MuscleNerd (rzecznik prasowy Dev-Team’u) utrzymywał, że problem zostanie usunięty na dniach, problem okazał się dużo bardziej zaawansowany a prace nad downgrade lub naprawą GPS zawieszono – aż do teraz.

W obecnej chwili znamy już sposób na wgranie ostatniego Basebandu, który wspierał funkcje lokalizacji i jednocześnie pozwalał na obejście blokady Simlock za pomocą popularnego Ultrasn0w. Instrukcja jak wykonać tę modyfikację prezentuję poniżej.

UPDATE: PONIŻSZA METODA JEST PRAWIDŁOWA JEDNAK ZANIM PRZYSTĄPISZ DO WYKONANIA INSTRUKCJI ZAPOZNAJ SIĘ Z ARTYKUŁEM: [FIX] DOWNGRADE 06.15.00 DLA WSZYSTKICH!

Do dzieła. Upewnij się, że operację wykonujesz dla iPhone 3G lub 3GS. Nie próbuj tego z iPhone 4/4S bo jedynie mozesz coś nieodwracalnie uszkodzić. Zrób dokładny backup urządzenia – synchronizacja z iTunes, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

 1. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Redsn0w 0.9.14b1 (Windows/Mac)
 2. Pobierz oprogramowanie na swój telefon w wersji aktualnie zainstalowanej (iOS) – wersję aktualnie zainstalowanego iOS sprawdzisz wchodząc w Ustawienia > Ogólne > To urządzenie > Wersja
 3. Uruchom program Redsn0w (na Windows Uruchom jako Administrator) i kliknij Extras.
 4. Wybierz Select IPSW i wskaż plik na dysku.
 5. Jeśli masz iPhone 3GS, Redsn0w zapyta o model (nowy lub stary bootrom). Jesli nie masz pewności sprawdź bootrom iPhone 3GS za pomocą programu iDetector (Windows).
 6. Wróć do głównego ekranu Redsn0w i wybierz Jailbreak.
 7. Wykonaj wszystkie instrukcje pojawiające się na ekranie.
 8. Gdy pojawi się ekran wyboru opcji jeśli masz już zainstalowaną Cydię odzanacz tę opcję.
 9. Wybierz Downgrade from iPad baseband i kliknij Next.
 10. Wykonaj wszystkie instrukcje pojawiające się na ekranie (DFU Mode)
 11. Jeśli wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie, telefon zostanie uruchomiony ponownie a po restarcie będzie posiadał baseband 05.13.04, który baz najmniejszego problemu można odblokować za pomocą Ultrasn0w. Również zostaną przywrócone funkcje GPS, szczególnie ważne dla iOS 5 i iOS 6 jak również dla nawigacji samochodowej lub pieszej.

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku przez RSS  lub  Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...