iOS 6 – garść faktów

Apple zapowiedziało iOS 6. Co chwila zostajemy zasypywani nowościami dotyczącymi nowego softu. Zebraliśmy dla Was wszystkie fakty na ten temat i prezentujemy je w poniższym artykule.

Mapy

Całkowite odświeżenie traktowanych trochę po macoszemu do tej pory map. Bardzo szczegółowe grafiki i tekst. Funkcja nawigacji. Możliwość dokładnego obejrzenia terenu, a nawet ulic i zabytków.

Siri

Wzbogacona o możliwości pytań o wydarzenia muzyczne i kulturalne, wyniki sportowe, ciekawsze knajpy w mieście itp.  Współpraca z wieloma nowymi językami, a także wsparcie dla iPad’a. Możliwość wydawania poleceń dotyczących otwarcia danej aplikacji lub jej aktualizacji.

Facebook

Jeszcze większa integracja z aplikacją największego na świecie portalu społecznościowego. Możliwość udostępniania zdjęcia zaraz po jego zrobieniu. Pełna kooperacja wydarzeń Facebook’a z kalendarzem, co sprawi, że nigdy nie zapomnisz o ważnym wydarzeniu, czy imieninach teściowej. Integracja z kontaktami, co umożliwi aktualizację numeru telefonu lub adresu e-mail, gdy tylko Twój znajomy zmieni go na swoim profilu.

Udostępnianie zdjęć

Możliwość udostępniania dokładnie tego zdjęcia, które chcemy, znajomemu któremu chcemy. iCloud odwali za Ciebie resztę roboty. Nawet jeśli Twój znajomy nie ma urządzenia firmy Apple, Ty możesz udostępnić dla niego zdjęcie w internecie.

Passbook

To absolutna nowość. Mobilna platforma kupna i rezerwacji biletów, kuponów i voucherów np. na rozmaite wydarzenia kulturalne, muzyczne i sportowe.

FaceTime

Nadchodzi rewolucja. FaceTime, który do tej pory dostępny był tylko za pośrednictwem WiFi, już teraz zapewniony będzie dla wszystkich użytkowników sieci komórkowych. Podsumowując, będziesz mógł wykonywać i odbierać wideorozmowy, gdziekolwiek będziesz. Ponadto możesz również dzwonić do swojego iPad’a.

Telefon

Jeszcze więcej możliwości wyboru, w trakcie gdy ktoś do nas zadzwoni. Będzie można automatycznie wysłać wiadomość, że nie może się odebrać połączenia podając powód. Możliwe będzie również ustawienie natychmiastowego powiadomienia o tym, że należy oddzwonić. Już nigdy nie zapomnisz, kto do Ciebie dzwonił!

Mail

Zaprojektowany nowy interfejs aplikacji Mail. Ponadto poczta w iOS 6 pozwoli stworzyć listę VIP, więc nigdy nie przegapisz wiadomości od kogoś ważnego. Jeszcze łatwiejsze dodawanie zdjęć i wideo jako załącznik do wiadomości e-mail.

Safari

Jeszcze prostsze wyszukiwanie w przeglądarce. Safari będzie również mogło zapisywać strony, a nie tylko linki, jak do tej pory, co pozwoli korzystać z zapisanej wcześniej strony w trybie offline, gdy tylko zabraknie nam połączenia z internetem. Możliwość dodawania zdjęć z Rolki z aparatu bez potrzeby opuszczania przeglądarki.

Accessibility

To krok w stronę niepełnosprawnych użytkowników iOS 6 oraz dla dzieci. Możliwość dla rodzica lub nauczyciela wyłączenia niektórych stref ekranu. Ponadto VoiceOver – czytnik ekranu dla osób niedowidzących.

A ponadto jeszcze Find My iPhone, Find My Friends, zmieniony design sklepów Apple oraz udogodnienia dla chińskich użytkowników iOS 6. Premiera jeszcze w wakacje!

Bądź ciągle na bieżąco i pomóż mi w rywalizacji z redaktorem AppleiPads.pl! Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...