MuscleNerd prosto z Amsterdamu – wykład o ewolucji basebandów i unlocków

MuscleNerd to jeden z najbardziej prominentnych hakerów z Dev Team, zajmujących się bezpośrednio jailbreak’iem. Nikt inny nie zna się lepiej na basebandach urządzeń firmy Apple, a także na możliwości ich odblokowania (zdjęciu blokady SIM). O tym właśnie był jego wykład na konferencji Hack In The Box (HITBSecConf), która już za nami. To coś nowego, biorąc pod uwagę, że zazwyczaj mieliśmy styczność z takimi informacjami jedynie przez portale typu Twitter.

MuscleNerd jako druga postać od lewej tuż przed swoim wykładem

I chociaż prezentacja odbyła się w stricte technicznym żargonie, można było z niej wynieść co ciekawsze informacje, szczególnie na temat unlock’a. Według niego Ultrasn0w (który wydaje się przypomnieniem o zamierzchłych czasach) był tylko początkiem w walce z blokadą SIM. Zwrócił uwagę na fenomen kart typu GEVEY, a na zakończenie prezentacji podsumował iPhone’a 4 oraz 4S jako smartfony, których nie będzie można odblokować z uwagi na ich baseband. To smutne, acz prawdziwe…

Bądź ciągle na bieżąco i pomóż mi w rywalizacji z redaktorem AppleiPads.pl! Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...