Geohot za kratkami!

Minęło już trochę czasu, od ostatnich wieści o życiu George’a Hotz’a, bardziej znanego w naszym środowisku jako Geohot. Stało się to głównie dzięki temu, że haker przestał już korzystać z Facebook’a, skończył udzielać wywiadów i ogólnie rzecz biorąc usunął się z życia publicznego. Dziś dowiedzieliśmy się, że chłopak został aresztowany.

Choć ciężko mi to sobie wyobrazić, to niektórzy z naszych czytelników być może nie kojarzą George’a. Dla tych wszystkich pragnę przypomnieć, że ten młody chłopak w mediach zasłynął między innymi poprzez utarcie nosa firmie Sony, hakując ich PlayStation 3. Specjalnie użyłem stwierdzenia ‚w mediach’, bowiem nam wszystkim – obserwatorom i komentatorom wszelkich nowości związanych z firmą Apple i jej produktami, Geohot znany był już dawno. Trudnił się on hakowaniem urządzeń z jabłkowym logo. Co więcej haker utrudniał życie nie tylko wielkim światowym korporacjom, ale także lubił wchodzić w zatarg ze ‚swoimi’. Znany z takiej akcji, jak wydanie narzędzia do wykonania jailbreak’a na jeden dzień przed długo oczekiwanym innym narzędziem (Greenpois0n) od grupy Chronic Dev. Także, jak widać, niezły z  niego gość.

Co ciekawe George został aresztowany w Sierra Blanca przez jeden z patroli granicznych, które szukają plantacji marihuany. Detektywi z Texasu, a właściwie ich psy, które węszyły każde auto przekraczające przez granice, coś wywąchały. Jak dotąd nie ma żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Po wpłynięciu kaucji w wysokości 1 500 dolarów, Geohot został zwolniony z aresztu. Sam nie wiem, co sądzić o całej sprawie… Zdaje się, że sztuczki, jakie zna ten człowiek, nie mają żadnego przełożenia na prawdziwe życie. Można być nie wiadomo jak dobrym hakerem z własną stroną na Wikipedii, a i tak wpaść za np. posiadanie narkotyków.

Bądź ciągle na bieżąco i pomóż mi w rywalizacji z redaktorem AppleiPads.pl! Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...