iPhone jako początek nowego trendu

Pamiętacie, jak do niedawna wyglądały telefony komórkowe, którymi wszyscy się posługiwali?  Odbiegały one design’em od znacznie częściej spotykanych dzisiaj, potocznie zwanych ‚telewizorami’. Co było punktem przełomowym? Z pewnością rzec można, iż głośne pojawienie się pierwszego, tak wyjątkowego telefonu na świecie, jakim jest iPhone.

Jeszcze do niedawna ktoś kto miał urządzenie zwane dziś smartfonem, które z reguły nie posiada więcej, niż 5 przycisków, uznawany był za burżuja. Telefon był wyznacznikiem bogactwa, nowych trendów, a często także… snobizmu i buractwa. Dzisiaj telefon typu smartfon posiada już prawie każdy. W przyszłości ktoś, kto będzie posiadał zwykły telefon, z normalnymi przyciskami, będzie traktowany jako fenomen, a nawet dziwak. Oczywiście nie wszyscy od razu przekonują się do dotykowego ekranu, więc zanim taka przyszłość nastanie, to z pewnością minie jeszcze trochę czasu.

Ciekawe jest to, jak bardzo kształt nowym telefonom nadał Steve Jobs. Gdyby nie on i jego iPhone, telefony niedalekiej przyszłości mogłyby wyglądać zupełnie inaczej. Co więcej, podobnie rzecz się ma na rynku tabletów z analogicznym znaczeniem naszego kochanego iPad‚a. Oba segmenty przedstawione na grafikach powyżej.

Bądź ciągle na bieżąco i pomóż mi w rywalizacji z redaktorem AppleiPads.pl! Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...