[How To] Instalacja Android na iPhone

Starsze urządzenia takie jak iPhone 2G, 3G powoli odchodzą do lamusa. Dzieje się tak nie dlatego, że przestają spełniać swoją podstawową funkcję tylko dlatego, że coraz mniej oprogramowania powstaje na wspierające je platformy. iPhone 2G zakończył swój firmwareowy żywot na… sofcie 3.1.3. iPhone 3G na wersji 4.2.1. Można polemizować na temat tego z jakich powodów Apple przestało wspierać dane urządzenie choć cynicznie rzecz biorąc była to z pewnością w dużej mierze pewna forma polityki.

Tak czy siak nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić nasze stare urządzenia czeka zaszczytne miejsce na samej górze śmietnikowego stosika. Koniec.

Tak pokrótce firma Apple wyobraża sobie dokończenie żywota przez jedno ze swoich najładniejszych dzieci. Takie są niestety prawa rynku. Starsze urządzenia zawsze ustępowały miejsca nowszym. Nie oznacza to jednak, że nie możemy próbować przedłużyć softwareowego życia naszemu urządzeniu.

Tak powstał projekt iDroid (jak i zapewne wszystkie podobne, które albo nie działają albo nie działają tak dobrze jak iDroid). iDroidProject daje nam kompletną solucję na zainstalowanie i używanie pełnej wersji Androida sportowanego na iPhone, dzięki czemu  również będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw Android Market.

Przejdźmy do konkretów:

Warunki, które należy spełnić aby móc zainstalować iDroid?

 • iPhone 2G firmware
 • iPhone 3G firmware
 • iPod Touch 1G
 • iOS od 3.1.2 do 4.2.1
 • Jailbreak wykonany za pomocą
  • PwnageTool
  • Redsn0w
  • Blackra1n

…i tylko za ich pomocą.

Dlaczego nie Spirit, JailbreakMe i inne podobne wynalazki?

Ważne! Jailbreak musi być wykonany w oparciu o Bootrom Exploit. W żadnym wypadku nie może być typu Userland. Generalnie chodzi o to, że aby uruchomić inny system operacyjny zamiast iOS powinniśmy mieć dostęp do instrukcji bootujących daną partycję (tak twój iPhone będzie miał niedługo partycje). Informacja o bootowaniu przechowywane są w bootromie. Jesli dany JB nie łamie zabezpieczeń bootromu (np. Spirit, JailbreakMe etc.) możemy jedynie coś popsuć. Upewnij się, że JB w twoim urządzeniu był wykonany jednym ze wspieranych narzędzi (PwnageTook, Redsn0w, Blackra1n).

Instalacja

1. Otwórz Cydię
2. Zainstaluj aplikacje o nazwie Bootlace
3. Uruchom Bootlace
4. Bootlace może wymagać restartu urządzenia
5. Uruchom Bootlace (ponownie)
6. Wybierz zakładkę OpeniBoot
7. Zainstaluj

8. Proces może potrwać kilka minut
9. Gdy instalacja OpeniBoot zostanie zakończona wybierz zakładkę iDroid i ‚dotknij’ Install
10. Ten proces może potrwać dużo dłużej w zależności od prędkości połączenie z internetem
11. Po zainstalowaniu w zakładce iDroid wybierz znaczek (i) w prawym górnym rogu
12. Zainstaluj wszystkie dostępne sterowniki (Multitouch Firmware, WiFi Firmware etc.)
13. Uruchom ponownie iPhone/iPod
14. Wybór pomiędzy systemami operacyjnymi deklarujemy przyciskami głośności. Zatwierdzamy przyciskiem Home.

15. Jeśli jakimś cudem iDroid nie uruchamia się (może się tak zdarzyć) powtórz kroki od 9 włącznie.

Gratulacje. Stałeś się posiadaczem iDorida!

Bądź ciągle na bieżąco i pomóż mi w rywalizacji z redaktorem AppleiPads.pl! Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...