Specjalny list do Jobs’a na krótko przed jego śmiercią

Nadawcą był nie kto inny, jak Bill Gates. W specjalnym wywiadzie dla The Telegraph, przyznał się on do tego, że na krótko przed śmiercią CEO firmy Apple, wystosował do niego list.

Napisałem do Steve’a o tym, jaki powinien być dumny ze swojego dorobku. Pisałem również o jego dzieciach i o tym, że jak dotąd nie dane było mi ich poznać. Sprawiła to atmosfera wojny, której w rzeczywistości nie było. Była za to zdrowa konkurencja, spowodowana faktem, iż nasze firmy tworzą wspaniałe produkty.

Po odejściu Jobs’a z tego świata, Gates miał dostać telefon od jego żony. Mówiła ona, że Walter Isaacson nie do końca dobrze odzwierciedlił w biografii Steve’a wzajemne stosunki i szacunek obu panów. Ponadto założyciel firmy Microsoft podkreślił w wywiadzie, jak wielkim człowiekiem był Jobs.

Steve był niesamowitym geniuszem, który przyczynił się w dużej mierze do tego, kim i gdzie teraz jestem. (…) Komputery osobiste, nad którymi pracowałem miały dużo większą liczbę potencjalnych odbiorców, niż to nad czym pracowało kiedyś Apple. Niemniej jednak od pięciu, czy sześciu lat ich polityka uległa nieco zmianie. Stworzyli produkty, takie jak Mac, iPhone, czy iPad, podbijając nimi świat. Steve spędził dużo czasu na konkurowaniu ze mną. Miał powody, aby mnie krytykować. Prawdopodobnie znalazłby wiele takich powodów, a jego krytyczne opinie mogłyby zostać spisane w litanię.

Pewnie nigdy nie dowiemy się, co Bill Gates sądzi o założycielu firmy Apple. Czy to, co teraz mówi jest szczere, czy też robi to pod publikę? Może najzwyczajniej kieruje się zasadą, że o zmarłych nie mówi się źle?

Bądź ciągle na bieżąco i pomóż mi w rywalizacji z redaktorem AppleiPads.pl! Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...