Jak zdjąć Simlock z iPhone 4S/4/3GS za darmo bez wprowadzania modyfikacji w iOS

Sam niestety nie mam możliwości przetestować ale gorąco zachęcam wszystkich, którzy zakupili zachodnie wersję iPhone i niestety albo męczą się z kartami Gevey (iPhone 4) albo używają iPhone jako iPod.

Wygląda na to, że Apple w iOS 5 zaimplementowało całkiem pokaźną dziurę! Czy to źle czy dobrze pozostawmy historii i zastanówmy się w jaki sposób może się ona przysłużyć. Otóż zachodnie blogi donoszą, że w przypadku iPhone 4S/4/3GS pochodzących z sieci AT&T wykonanie kilku mało skomplikowanych czynności prowadzi do obejścia simlocka(!) Jeśli metoda działa w sieci AT&T powinna również działać na każde inne urządzenie gdyż zainstalowane oprogramowanie jest takie samo w każdym urządzeniu.

Metoda działa również na starszych basebandach. Prawdopodobnie jednak dziura zostanie szybko załatana przez najnowszy update softu (5.0.2), którego premierę zaplanowano już niebawem.

Powiedz mi wreszcie jak mam zdjąć Simlocka?!

Krok 1: Włóż kartę AT&T  do telefon swojego iPhone

Krok 2: Zadzwoń na 611 (lub próbuj z innymi numerami) po czym szybko odrzuć połączenie i wącz ‚Tryb Samolot’.

Krok 3: Wyjmij kartę AT&T i zastąp ją swoją

Krok 4: Upewnij się, że sieć Wi-Fi jest wyłączona („zapomnij” wszystkie automatyczne połączenia sieciowe)

Krok 5: Teraz wyłącz ‚Tryb Samolot’. Urządzenie rozpocznie wyszukiwanie sygnału. Nie zwracaj uwagi na różne ‚ekranowe anomalie’ – po prostu czekaj. Może pokazać się prośba o aktywację systemu.

Krok 6: Powinna włączyć się automatycznie sieć komórkowa danych (EDGE, 3G…).

Krok 7: Po 20-30 sekundach okresu oczekiwania, wyłącz i włącz ponownie iPhone. Może po raz kolejny pojawić się prośba o aktywację.

Krok 8: Gdy zauważysz pasek sygnału, wejdź w podmenu Sieć komórkowa danych

Krok 9: Wyjmij kartę SIM, po czym pojawi się informacja o wymaganej aktywacji po raz trzeci i ostatni.

Krok 10: Na koniec, ponownie włóż kartę SIM, a urządzenie powinno być odblokowane!

 

Obejrzyj poniższe wideo aby porównać swoje wyniki i próby.

 

Aby być ciągle na bieżąco pamiętaj także o subskrypcji. Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...