Dwa ważne narzędzia od Chronic Dev Team

Dzisiejszy dzień był bogaty w nowości od grupy Chronic Dev. Był on również dla niej definitywnie jednym z bardziej produktywnych od czasu premiery GreenPois0n (programu służącego do wykonania jailbreak’a na iOS 4.2.1 i późniejszych wersjach softu). Dziś na świat przyszły dwa narzędzia, które postaram się chronologicznie opisać w tymże artykule.

  1. Chronic-Dev Crash Reporter – narzędzie służące do przechwytywania wysyłanych pierwotnie do Apple raportów mających na celu wykrywać dziury w sofcie, którę są potem wykorzystywane przez hakerów w tworzeniu oprogramowania do robienia jailbreak’a. Program wysyła wszystkie raporty na serwery Chronic Dev Team, gdzie są następnie pieczałowicie studiowane przez jego członków w celu stworzenia odpowiedniego narzędzia, które pozwoli wykonać operację untethered jailbreak na iOS 5. Ponadto program panuje również nad raportami z iTunes. Obecnie dostępny jest tylko na Mac OS, a pobrać możecie go tutaj.
  2. Ac1dSn0w – kolejna aplikacja służąca do zrobienia tethered jailbreak’a. Właściwie nie wiadomo po co grupa Chronic Dev zdecydowała się wydać kolejny zaraz po Redsn0w i Sn0wbreeze i to dostępny jedynie na Mac OS (Lion i Leopard). Niemniej jednak program pomoże nam, jeżeli mamy urządzenie firmy Apple na iOS 5 oraz 5.0.1. Narzędzie dostępne jest do pobrania tutaj. Wykonanie całej operacji jest banalnie proste – wystarczy postępować według wskazówek.
Bądź na bieżąco! Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...