Stosunki Dżobsko-Gejtskie

Nie od dziś wiadomo, że Gates i Jobs prywatnie byli przyjaciółmi. Jeśli zaś chodzi o interesy, mieli oni dwie różne wizje na świat nowoczesnych technologii. Tuż przed śmiercią założyciela Apple, Panowie spotkali się i wymienili między sobą wiele uprzejmości. Gates pochwalił Jobsa za drobiazgowość jeśli chodzi o tworzone produkty, na co ten pochwalił Gates’a za nałożenie licencji swoich produktów na innych producentów. Panowie nie byli jednak co do siebie do końca szczerzy. Po spotkaniu Gates powiedział, że cały koncept Jobsa działa tylko i wyłącznie wtedy, gdy w firmie jest właśnie ktoś taki, jak on. Steve za to stwierdził, że polityka Bill’a jest całkiem racjonalna, lecz pod warunkiem, że nie ma on nic przeciwko robieniu słabych produktów.

Mieliśmy ostatnio okazję być świadkami premiery nowej biografii Steve’a Jobs’a. Jak się do niej odniósł Bill Gates? Pomimo wielu krytycznych komentarzy założyciel firmy Microsoft z całej sytuacji wyszedł obronną ręką.

Pracowałem ze Steve’em 30 lat. Było nas wtedy więcej. W ciągu tego czasu wielokrotnie dochodziło między nami do sprzeczek, a nawet kłótni. Wtedy też Steve powiedział mi wiele miłych słów, ale także tych mniej delikatnych. Musiał on stanąć naprzeciw temu, że jego produkty były tak drogie, że rynek mógł ich nie akceptować. Fakt ten spowodowany był tym, że pracowaliśmy z wieloma firmami, co było dość trudne.

Steve miał takie okresy w życiu, gdy czuł się samotny i zmęczony natłokiem obowiązków. Często czuł się jako ‚ten dobry’, gdy jednocześnie my byliśmy ‚tymi złymi’. To bardzo zrozumiałe. Chcę współpracować z nieśmiertelną ideą Steve’a. To, że jestem jej konkurencją, wcale nam w tym nie przeszkadza.

Jak widać nawet Bill Gates da się lubić.

Aby być ciągle na bieżąco pamiętaj także o subskrypcji. Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...