Jobs chciał zniszczyć Androida?

Mam przeczucie, że kolejnych kilka dni przyniesie nam ciekawe informacje dotyczące osoby Steve’a Jobs’a. A to dlatego, że już jutro odbędzie się premiera jego oficjalnej biografii pisanej przez znanego pisarza i biografistę, jakim jest Walter Isaacson. W książce przeczytamy:

Jeżeli tylko będę musiał to spędzę resztę mojego życia i wydam wszystkie środki z ponad 40-miliardowego budżetu firmy, aby tylko wyprostować tą sprawę. Zamierzam zniszczyć Androida, ponieważ jest on plagiatem. Jestem gotów poruszyć niebo i ziemię, aby tego dokonać.

Te słowa kierowane do prezesa firmy Google, a także byłego członka zarządu Apple – Eric’a Schmidt’a, wzbudziły skrajne emocje zagranicznych obserwatorów. Jobs uważał, że Android stawał się z dnia na dzień coraz bardziej podobny do iOS i dlatego właśnie użył tak ostrych słów krytyki. Książka mówi również o spotkaniu głów obu firm w Palo Alto w Kalifornii, w jednej z miejscowych kawiarni. To właśnie tam Jobs miał dosadnie wyjaśnić, że nie zależy mu na pieniądzach, a walczy dla idei:

Nie chcę Waszych pieniędzy. Jeżeli zaoferujecie mi 5 miliardów dolarów, nie przyjmę ich. Mamy dużo pieniędzy. Chcę, abyście przestali wdrażać nasze pomysły do systemu Android – tylko na tym mi zależy.

Jak widać Jobs nie był zwolennikiem Androida. A mnie osobiście ciekawi sam fakt tak luźnego spotkania w kawiarni, gdzie poruszane są tak ważne i emocjonujące sprawy. Książka, w języku angielskim, dostępna będzie w sprzedaży już jutro.

Aby być ciągle na bieżąco pamiętaj także o subskrypcji. Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleiPhones.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...