[HOW TO] Find my iPhone dla iPhone 3G i 3GS dzięki usłudze iCloud!

Dziś z samego rana jak tylko zainteresowałem się iCloud dla mojego Maca zacząłem się zastanawiać dlaczego tylko iPhone 4, 4S maja możliwość namierzania. Otóż okazuje się, że wszystko uległo zmianie od momentu udostępnienia usługi iCloud. Wystarczy, że posiadasz na swoim…

Macu zainstalowany najnowszy system Mac OS X Lion (10.7.x) lub iOS 5 na iPhone 3GS. Bynajmniej w takiej konfiguracji udało mi się włączyć ‚Find My iPhone’ na 3GS i 3G. Najważniejszą rzeczą jest aktywacja konta iCloud a potem już z górki. Ja skorzystałem z konfiguracji za pomocą Maca.

Preferencje Systemowe > iCloud

W oknie, które zostanie wyświetlone należy wprowadzić swoje Apple ID, które służy do zakupów w iTunes. Po chwili otrzymujemy dostęp do zarządzania synchronizacją z chmurą. Można przejrzeć możliwości iCloud na stronie icloud.com.

W tej chwili gdy nasze konto zostało aktywowane w iCloud (jest to aktywacja również dla konta Mobile Me) przechodzimy do konfiguracji iPhone 3G/3GS.

Ustawienia > Poczta, kontakty, inne > Dodaj konto > Mobile Me

Wprowadzamy swoje dane i zatwierdzamy. W tej chwili możemy ściągnąć już aplikację Find My iPhone (Znajdź iPhone) i cieszyć się możliwościami po ustawieniu aplikacji na możliwość korzystania z namierzania. Upewnij się jeszcze czy w ścieżce:

Ustawienia > Poczta, kontakty, inne > MobileMe

masz włączone „Znajdź iPhone”.

 

Dodatkowo swoje urządzenia możemy śledzić bezpośrednio ze strony icloud.com , która oferuje również inne możliwości.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...