iOS 5 nie dla iPhone 3GS

Po tym, jak Apple stopniowo uśmierca swoje urządzenia (iPhone oraz iPhone 3G, które nie współpracują już z obecnym softem) spodziewać możemy się wyłączenia następnego w kolejne telefonu, jakim jest iPhone 3GS, wraz z wydaniem iOS 5. Dlatego też użytkownicy iPhone 3GS powinni czuć się zawiedzeni, choć na pewno nie zaskoczeni. Tak przynajmniej twierdzi jeden z rosyjskich analityków technicznych – Eldar Murtazin. Nie trzeba być jednak wielkim specjalistą, aby dojść do takich wniosków, biorąc pod uwagę właśnie to, co działo się ze starszymi telefonami firmy Apple.

Pamiętam, jakby to było wczoraj, gdy premierę miał iOS 4, a ja z nutką refleksji spojrzałem kątem oka na mojego iPhone 3G, który był dla mnie wtedy szczytem spełnienia w dziedzinie telekomunikacji. No cóż, takie warunki dyktuje nam firma z Cupertino, więc albo musimy się do nich przystosować, albo obrazić się na cały świat, bowiem nawet jeżeli chcielibyśmy zainwestować w inny sprzęt to obecnie wszędzie spotkamy się z podobnymi działaniami. Osobiście znam ludzi, którym w zupełności do użytkowania wystarczy pierwszy iPhone, jednak Ci, którzy chcą iść z duchem czasu i wciąż się rozwijać powinni robić aktualizacje nie tylko softu, ale również sprzętu.

Brak wsparcia programowego dla iPhone 3GS nie musi oznaczać jeszcze końca świata. Nauczeni doświadczeniem łatwo możemy stwierdzić, że większość nowo produkowanych aplikacji będzie wciąż kompatybilnych z iOS 4.x (tak, jak obecnie tworzone aplikacje z iOS 3.x). Mimo tego z czasem będziemy musieli pogodzić się z tym, że nasz telefon w kontekście nowo powstałych urządzeń to stary rupieć.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...