iOS 4.3 untethered jailbreak x2

Wraz z premierą iOS 4.3 wszyscy użytkownicy systemów operacyjnych ‚i’, którzy oczekują po swoich urządzeniach czegoś więcej, wyczekują wysłuchując rozmaitych plotek nt. narzędzia, które pozwoli nam zrobić jailbreak untether. Obecnie możliwe jest zrobienie jedynie nietrwałego tether (Jaka jest różnica między tethered, a untethered?). Jednak już dochodzą nas głosy o trwających wciąż pracach nad trwałym jailbreak’iem i uwaga – prawdopodobnie powstaną dwa takie narzędzia!

Pierwszym wybawicielem jest niejaki Stefan Esser, który ponoć już stworzył odpowiednie narzędzie, którego premiere przewidział jeszcze w przyszłym tygodniu. Chłopak umieścił w serwisie YouTube  film, na którym robi jailbreak untethered swojego tabletu iPad na iOS 4.3. Zapewnia on jednocześnie, że narzędzie zostanie upublicznione przed następnym weekend’em. Sami zobaczcie, co zdziałał haker.

Kolejny jailbreak dla iOS 4.3, który ma ujrzeć światło dzienne to dobrze nam znany JailbreakMe (w dużym skrócie – potrzebująca internet aplikacja, która ‚złamie’ nasz soft) w wersji 3.0 i którą współtworzy Comex. Niestety na tą przyjemność będziemy  musieli poczekać nieco dłużej, ale z pewnością prace nad nią idą pełną parą. Poza zapewnieniami twórców nie mamy żadnych szczegółów dotyczących wykorzystywanego exploit’u.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...