iPhone 5 i iPhone Nano (Mini?) – garść plotek

Ubiegły tydzień bogaty był we wszelkiego rodzaju plotki, informacje i bardziej lub mniej wiarygodne doniesienia dotyczące w szczególności dużego newsa jakim jest iPhone Nano. Bacznie przyglądaliśmy się wszystkim gorącym ploteczkom po to, aby przesiać wszystko przez wielkie sito i w jednym artykule opisać według nas najtrafniejsze i najciekawsze z nich. Do tego dochodzi również sprawa iPhone 5, ale o tym za chwilę. Faktem niepodważalnym zdaje się być to, że Apple pracuje nad mniejszą i przede wszystkim tańszą wersją iPhone 4. Jego cena w USA ma być taka sama, lecz z wyłączeniem dwuletniego kontraktu z daną siecią.

Jeden z informatorów, który zarzeka się, iż widział prototyp urządzenia podaje, że nowa odsłona sławetnej czwórki ma być około 30% mniejsza od pierwowzoru. Ponadto telefon ma posiadać obsługę sieci GSM i jednocześnie również CDMA. W mniejszym wyświetlaczu niestety prawdopodobnie nie ujrzymy Retina Display. Cały interfejs bazować ma na ekranie edge-to-edge, pozwalającym sterować urządzenie w pełni dotykiem. Co ciekawe jego premiera zaplanowana jest tak, jak w przypadku iPhone 5 i iPad 2, na wakacje bieżącego roku. Aż chce się zapytać, jak firma z Cupertino sprosta takiemu wyzwaniu? Istnieje także opinia o tym, że pomimo wykonania iPhone Nano (Mini), może on nigdy nie trafić do sprzedaży.

Zaskakującą zdaje się być plotka o tym, że telefon nie będzie posiadać pamięci wewnętrznej (oprócz niewielkiej przeznaczonej na system). Zamiast tego dane będzie można streamować za pomocą iTunes. To w zasadzie wszystko jeśli chodzi o mniejsza wersję iPhone 4, a co z iPhone 5?

Niestety nie przywidziało Wam się. Podobno firma Apple pracuje właśnie na trzech prototypach piątej odsłony telefonu Apple. Jeden z nich posiada dodatkową klawiaturę. Jak przyjęli tę wiadomość entuzjaści technologicznych rozwiązań? Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie iPhone z wysuwaną klawiaturą, według mnie nie byłby to już ten sam telefon, ale kto wie może właśnie szykuje nam się rewolucja w telefonach z nadgryzionym jabłkiem w logo? Apple iPhone 5 ma zostać wyposażony w wysokiej klasy 4-calowy wyświetlacz. O ile sam telefon nie zwiększy swojej objętości to nie miałbym nic przeciwko, choć jak widać na pierwszym zdjęciu nie wygląda to zbyt pięknie. Ponadto zobaczymy smartfon z prawdopodobnie dwurdzeniowym procesorem A5.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...