Apogeum pretensji do Dev Team osiągnięte

Penetrując trochę ostatnio internet natrafiliśmy na ciekawy projekt. Nie ukrywam, że to na to się natknąłem zrobiło na mnie wrażenie. Pozytywne, czy nie, ale na pewno wywarło jakieś emocje. Całość utożsamia się poniekąd z naszymi odczuciami i z odczuciami większości naszych czytelników tak, że postanowiliśmy o tym napisać. Ile czekamy już na unlock dla iPhone 4 na iOS 4.1 i wyższym? Nie zgadniecie. To już 150 dni! Dlaczego wciąż nie mamy konkretnej pomocy dla desperatów, którzy wgrali soft skierowany dla użytkowników tabletów iPad po to, aby zrobić sobie właśnie unlock? Od prezentacji tej metody również zleciało sporo czasu, bo aż 2 miesiące. I w końcu dlaczego pomimo trzech gotowych narzędzi do przeprowadzenia operacji jailbreak, dopiero wczoraj jedno z nich zostało opublikowane.

O tym właśnie jest ta strona. Choć z reguły nie przywykliśmy do robienia darmowej reklamy, to nie możemy się oprzeć od opisania projektu (?) jakim jest Dev-Tea Blog. Z jednej strony wygląda na prowizoryczny, amatorski plagiat, ale gdy się bliżej temu przyjrzeć to nabiera większego sensu. Chwytliwa nazwa, uzasadniony cel i jasny przekaz. Co ciekawe serwis działa także pod adresem www.howlongarewewaitingforunlock.tk. I choć domena o nazwie *.tk przypisana jest pewnemu obszarowi zależnemu od Nowej Zelandii, a dokładniej rzecz ujmując Wyspom Tokelau (tak, tak przygotowałem się i poczytałem na Wikipedii) to nie sądzę, aby właśnie stamtąd było Dev Tea. Tak czy inaczej uniwersalizm w postaci języka angielskiego użytego na stronie idealnie wpasowuje się do kryteriów osiągnięcia sukcesu, jakie stawia przed nami globalna sieć.

Czy serwis ma szanse na zaistnienie w świecie? Jako dość nowy portal o świeżym spojrzeniu na rynek internetowy nie nam oceniać. Jednak jeżeli mielibyśmy być szczerzy to nie widzimy w nim długiej przyszłości (choć sama nazwa i zamysł robią wrażenie), chyba że właściciele lub też członkowie Dev Tea znajdą na siebie jakiś naprawdę dobry pomysł.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...