Jak zmienić baseband z 06.15.00 na 05.13.xx?

Mamy wreszcie metodę na zejście z basebandu typowego dla tabletów iPad do niższego. Na razie tylko dla iPhone 3G, które mają bootloader 5.8, ale jak wiadomo takich osób jest sporo. Dzięki temu możemy zrobić także unlock, czy też restore za pomocą iTunes na niższym basebandzie. O ile pierwsze uzyskaliśmy właśnie dzięki skomplikowanej metodzie implikowania basebandu z tabletu iPad w naszym telefonie to niemożliwym było zrobienie restore do oryginalnego softu Apple.

Metoda ta jest dość skomplikowana i nie radzimy przeprowadzać jej amatorom. Na wszelki wypadek zróbcie kopię zapasową swoich danych. Musisz mieć zainstalowany Fuzzyband (+ certyfikat) i afc2add z Cydia Store, a także i-FunBox (Windows) lub DiskAid (Mac OS). Gdy spełniasz wszystkie te kryteria, możesz śmiało przystąpić do wykonywania poszczególnych kroków.

Jak zmienić baseband z 06.15.00 do 05.13.xx?

  1. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB
  2. Otwórz i-FunBox lub DiskAid, wejdź w File i przejdź do Applications/Fuzzyband.app, kliknij prawym przyciskiem myszy i zaznacz opcję Copy from PC
  3. Wyodrębnij wcześniej ściągnięty certyfikat (ICE2-06.15.00.cert) i skopiuj go do Applications/Fuzzyband.app
  4. Odłącz telefon od komputera i wejdź w aplikację Fuzzyband, w której wciąż widać, że masz baseband 06.15.00, lecz teraz powinna pojawić się opcja zrobienia downgrade do 05.13.xx – zrób to

Dla pewności sprawdź w ustawieniach obecną wersję basebandu (powinno być 05.13.xx), który można bez problemu odblokować za pomocą ultrasn0w, a także zrobić restore do innego softu przez iTunes.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...