GreenPois0n vs. Rubyra1n

I choć w naszych szeregach wybuchła epidemia pewnej ciężkiej choroby, to nie pozwolimy, żeby sesja przeszkodziła nam w informowaniu wszystkich naszych czytelników o tym, co najważniejsze. Mamy dla Was garść nowych istotnych treści na temat długo przez nas wszystkich wyczekiwanych narzędzi, które pozwolą nam zrobić jailbreak untether na wszystkich urządzeniach mobilnych pod iOS 4.2.1. Z pewnością jedną z ważniejszych informacji jest doniesienie o planowanym wydaniu przez Geohot’a swojego własnego narzedzia (prawdopodobnie o nazwie Rubyra1n) tuż po premierze iPhone 4 w amerykańskiej sieci Verizon. To bardzo ciekawy zabieg, biorąc pod uwagę wszystkich tych ludzi, którzy pokuszą się o nowy telefon marki Apple w tej właśnie sieci i którzy od razu będą mogli zrobić sobie na nim jailbreak. Dlatego mimo braku potwierdzenia tej plotki wydaje się głęboko prawdopodobne i logiczne, że młody haker tak właśnie postąpi.

Z drugiej strony słyszymy o nowym GreenPois0n RC5, który ujrzeć ma światło dzienne lada moment. Ma on obsłużyć wszystkie urządzenia mobilne na iOS 4.2.1, co powinno cieszyć wszystkich użytkowników starszych telefonów Apple.

Mnie zastanawia dlaczego wciąż czekamy, skoro wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Zaczyna to przypominać jakąś grę pomiędzy wielce łaskawymi hakerami, którzy co jakiś czas zaszczycą nas oficjalno-nieoficjalnymi informacjami. Czyżby słowa niemieckiego pisarza Thomasa Manna, który twierdził, że wszystko związane jest z pewną polityką, znowu się potwierdziły? Może jak zwykle cały sens zostaje zatracony i nie chodzi o nas – zwykłych zjadaczy chleba (lub akurat w tym przypadku, zjadaczy iPhonów) tylko o pieniądze, prestiż i sławę?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...