Untether jailbreak dla iOS 4.2.1 już jest!

iPhone Dev Team właśnie wydał nowego Redsn0w 0.9.7, dzięki któremu zrobimy jailbreak untether dla najnowszego iOS (4.2.1). Jak to zrobić? Narzędzie pozwoli nam ‚złamać’ na razie tylko iPhone 4, iPad oraz iPod touch 4G. Jest to pierwsza wersja beta także może posiadać jeszcze pewne błędy. Musimy posiadać wcześniej zapisane pliki SHSH. Na razie program dostępny jest tylko na Mac OS X.  Jeżeli chcesz w przyszłości odblokować urządzenie za pomocą ultrasn0w to zaniechaj dalszych czynności. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie musisz robić restore za pomocą iTunes, co wiązałoby się z wieloma niepotrzebnymi błędami.

Jak zrobić jailbreak untether na iOS 4.2.1 dla iPhone 4?

  1. Wgraj świeży soft 4.2.1 i zrób jailbreak tethered za pomocą Redsn0w 0.9.6b4 (nie rób tego, jeżeli Twój telefon ma juź aktualnie zrobiony jailbreak tethered).
  2. Wejdź w aplikację Cydia i czekaj, aż załaduje się okno powitalne.
  3. Pobierz Redsn0w 0.9.7b1 i podłącz telefon do komputera.
  4. Teraz ściągnij usbmuxd stąd i rozpakuj to na swoim komputerze.
  5. Otwórz Redsn0w i wskaż odpowiedni soft (*.ipsw), który zostanie odpowiednio zmodyfikowany i wgrany do Twojego urządzenia.
  6. Zaznacz “Jailbreak Monte”, a następnie postępuj według instrukcji zawartej w programie, aby wprowadzić telefon w tryb DFU. Pamiętaj, urządzenie musi być wyłączone i podłączone do komputera.
  7. Usiądź z boku i rozkoszuj się chwilą w której Twój telefon poddawany jest operacji jailbreak.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...