Jak zrobić unlock iPhone 3G i 3GS na Windows?

Widząc zapotrzebowanie na wiedzę nt. jak zrobić unlock na systemie operacyjnym Windows, zamieszczamy analogiczną instrukcję do tej przedstawionej przez nas wczoraj na Mac, lecz tym razem przy użyciu Redsn0w. Redsn0w 0.9.6b5 zrobi nam również update do wersji baseband 06.15.00, co pozwoli nam odblokować telefon za pomocą ultrasn0w 1.2.

Jak zrobić unlock iPhone 3G i 3GS aktualizując baseband do 06.15.00 na Windows?

  1. Pobierz iOS 4.1 (3G lub 3GS) lub iOS 4.2.1 (3G lub 3GS)
  2. Zrób restore do ściągniętego dopiero co softu za pomocą iTunes
  3. Pobierz i otwórz Redsn0w 0.9.6b5
  4. Wybierz odpowiednią wersję oprogramowania
  5. Wybierz “Install Cydia” oraz “Install iPad baseband” i kliknij w „Next„. Program w tym momencie wyeksportuje baseband z softu stworzonego na iPad do nowo tworzonego iOS zastępując tym samym stary baseband
  6. Upewnij się, że Twój telefon jest wyłączony i podłączony jednocześnie do komputera za pomocą kabla USB, a następnie kliknij w „Next”
  7. Wprowadź urządzenie w tryb DFU postępując według wskazówek, które wyświetla program
  8. Czekaj aż Redsn0w zrobi resztę za Ciebie
  9. Jeżeli masz iPhone 3GS z nowym bootrom, musisz wybrać jeszcze opcję “Just boot tethered right now

Teraz już śmiało można zainstalować aplikację ultrasn0w, która zdejmie nam blokadę SIM. Jeżeli nie wiecie, jak to zrobić to możecie o tym przeczytać w naszym wcześniejszym artykule (pkt. 11-14). Dla tych, którzy mimo wszystko nie mogą sobie poradzić ze zrobieniem powyższej operacji zamieszczamy film instruktażowy poniżej.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...