GreenPois0n przełożony!

Gdyby ktoś kilka dni temu powiedział mi, jak dziś wyglądać będzie sytuacja ogarniająca jailbreak dla najnowszego iOS, w życiu nie wstrzeliłbym się w sedno i raczej wyśmiałbym tą hipotezę. Chłopaki z Chronic Dev Team postanowili odwołać premierę exploita SHAtter, a właściwiej rzecz ujmując – przełożyć ją. Racjonalny termin to okolice premiery iOS 4.2 na iPhone oraz iPod touch. Wtedy właśnie maja zamiar wykorzystać swoje narzędzie, a dokładnie dziurę, którą znaleźli do ‚złamania’ najnowszego softu.

Na portalu Twitter aż huczy od oskarżeń padających w kierunku hakera GeoHot, który dał nie lada do myślenia swoim kolegom po fachu. Niektórzy powiedzą, że postąpił on niestosownie, a inni, ze wręcz chamsko. My jednak w swej obiektywności przypominamy, że dopiero na kilka dni przed zapowiadaną premierą GreenPois0n, opinia publiczna dowiedziała się, iż narzędzie to nie złamie każdego urządzenia pod iOS (GreenPois0n rozreklamowany był jako narzędzie, które zrobi jailbreak na wszystkim, co do tej pory wyszło). To dopiero musiało byś traumatyczne przeżycie dla wszystkich posiadaczy iPhone 3GS, a nawet i dla tych, co mają 3G. Nie zamierzam bronić jednej, czy drugiej strony. Najważniejsze jest to, że w końcu wyszedł dobrze działający program, na który tak wielu z nas czekało.

Zapraszamy również jeszcze do wzięcia udziału w konkursie. Już jutro kilku szczęśliwców wygra ciekawy gadżet związany oczywiście pośrednio z firmą Apple oraz portalem AppleiPads.pl. To naprawdę nic trudnego. Nagród jest sporo, a wystarczy odrobinę ruszyć głową. Prawie każda odpowiedź na pytanie konkursowe jest poprawna!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...