Jailbreak iOS 4.2 na iPhone 3GS

Wiemy już, jak zrobić jailbreak telefonu iPhone 3GS ze starym bootrom za pomocą PwnageTool. W przyszłości będziesz mógł również odblokować go za pomocą najnowszego ultrasn0w. Największym plusem jest to, że jailbreak obejmuje aktywację (tzw. hacktivation), lecz niestety Cydia nie jest na razie kompatybilna z iOS 4.2, którego wersja beta wyszła wczoraj. Wszyscy Ci z Was, którzy mają nowy bootrom lub inny model telefonu iPhone muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na narzędzie GreenPois0n, które ma wyjść wkrótce. Jeżeli Twój telefon miał zrobiony jailbreak przez Spirit lub JailbreakeMe.com, to niestety nie zrobisz go teraz za pomocą PwnageTool, bo skończysz na błedzie 1600 lub 1604. Ponadto musisz mieć zainstalowane narzędzie OpenSSH. Pamiętaj, że po ‚złamaniu’ przez jakiś czas nie będziesz miał dostępu do Cydia Store.

Jak zrobić jailbreak?

  1. Ściągnij PwnageTool 4.01 stąd, a następnie dodatkowe narzędzie stąd i wypakuj je sobie na pulpit
  2. Ściągnij iOS 4.2, jeśli jesteś deweloperem to kliknij tutaj jeśli nie to musisz go dobrze poszukać : )
  3. Skopiuj PwnageTool na pulpit, kliknij w ikonkę prawym przyciskiem i wybierz „Show Package Contents
  4. Wejdź do Contents/Resources/FirmwareBundles/ i wklej tam plik iPhone2,1_4.2_8C5091e.bundle, następnie opuść folder
  5. Uruchom zmodyfikowaną wersję PwnageTool, wybierz iPhone 3GS
  6. Gdy program zapyta “Do you have an iPhone contract that would activate normally through iTunes?” odpowiedz przecząco i czekaj, aż program automatycznie wygeneruje odpowiedni plik *.ipsw
  7. Odpal iTunes i zrób restore do iOS 4.2. Kliknij w ikonkę swojego iPhone, przytrzymaj lewy ‘alt’ (shift na Windows), wciśnij ‘Restore‘ (nie ‘Aktualizuj‘ ani ‘Sprawdź, czy są dostępne aktualizacje‘) oraz klawisz shift.
  8. Wybierz odpowiedni plik *.ipsw i kliknij ‘Otwórz
  9. Usiądź z boku i czekaj, aż iTunes zrobi resztę roboty za Ciebie, a następnie rozkoszuj się ‚złamanym’ telefonem
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...