iPhone 3GS iOS 4.1 – jailbreak & unlock

Nieoficjalna wersja PwnageTool dla iPhone 3GS na iOS 4.1 właśnie została wydana. Dla tych, którzy nie wiedzą, narzędzie to pozwoli zrobić nam upgrade systemu bez uaktualnienia basebandu. Możemy również zdjąć blokadę SIM używając w tym celu najnowszej wersji ultrasn0w. Nie zrobimy tego, zanim nie aktywujemy telefonu w iTunes, a do tego potrzebować będziemy niestety oryginalnej karty SIM operatora.

Jak zrobić jailbreak? Nic prostszego. Postępujcie według naszych wskazówek.

 1. Ściągnij i zainstaluj najnowszy iTunes 10
 2. Włącz go i zsynchronizuj swój telefon
 3. Ściągnij PwnageTool (www.megaupload.com/?d=VZ52C0AY) oraz iOS 4.1
 4. Pobrane rzeczy wrzuć sobie na pulpit
 5. Otwórz PwnageTool i wybierz swoje urządzenie
 6. Program automatycznie wykryje prawidłowe oprogramowanie dla Twojego urządzenia
 7. Na pytanie “Do you have an iPhone contract that would activate normally through iTunes?” odpowiadamy przecząco
 8. PwnageTool tworzy właśnie indywidualny i spreparowany soft (*.ipsw), który będzie można ‚złamać’
 9. Zignoruj kolejny komunikat programu i zainstaluj iOS4.1Jailbreaker installer package, który załączony był do pliku *.zip ściągniętego przez Ciebie nieświadomie w kroku trzecim. Gdy paczka się zainstaluje, wróć do komunikatu, który wcześniej ominąłeś i wpisz swoje hasło. PwnageTool dokończy proces tworzenia Twojego softu.
 10. Kolejny ekran poinformuje nas o pomyślnym zakończeniu kreacji softu.
 11. Teraz pójdzie już tylko z górki. Odpal iTunes i zrób restore do iOS 4.1. Kliknij w ikonkę swojego iPhone, przytrzymaj lewy ‚alt’ (shift na Windows), wciśnij ‚Restore‚ (nie ‚Aktualizuj‚ ani ‚Sprawdź, czy są dostępne aktualizacje‚) oraz klawisz shift.
 12. Wybierz odpowiedni plik *.ipsw i kliknij ‚Otwórz‚.
 13. iTunes zrobi za Ciebie całą resztę. Po prostu czekaj, aż ten zrobi swoje i uzbrój się w cierpliwość. Gdy instalacja dobiegnie końca, Twój iPhone wyłączy się i uruchomi ponownie, a to będzie oznaczać, iż operacja jailbreak została zakończona pomyślnie.

UWAGA! Możliwe, iż wyskoczy nam komunikat – error 1004 lub 1015. Nie przejmuj się tym. To normalne, więc po prostu zignoruj. Aby wyjść z trybu Recovery Mode, ściągnij program TinyUmbrella kompatybilny z Mac, jak i z Windows. Po instalacji kliknij w ‚Kick Device Out of Recovery‚, a Twoje urządzenie się zrestartuje. Jeżeli zdarzy się, że jest coś nie tak z ikonką Cydia, należy wpisać repozytorium http://apt.saurik.com/cydia-3.7, a jeżeli coś złego dzieje się z Safari to http://repo.woowiz.net, te powinny zapobiec wszystkim problemom.

Jak zrobić unlock?

 1. Uruchom Cydia
 2. Wciśnij Manage
 3. Następnie Sources
 4. Wciśnij Edit, następnie Add, dodaj następujące repo: “http://repo666.ultrasn0w.com” i wciśnij Add Source.
 5. Po krótkiej chwili, gdy Cydia będzie gotowa, znajdź i zainstaluj ultrasn0w 1.1-1, czyli aplikację, która automatycznie odblokuje Twój telefon ze starym bootrom’em

Teraz wystarczy już tylko zrestartować nasze urządzenie i cieszyć się w pełni odblokowanym i wolnym telefonem z jabłkiem w logo.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...