Intel wygryzie Infineon

Dziś potwierdzono plotki, które mówiły o sprzedaży oddziału firmy Infineon, który jest odpowiedzialny za technologię bezprzewodową. Intel wyda na całe przedsięwzięcie bagatela 1,4 mld dolarów! Po co wielkiemu potentatowi segment dużo mniejszej firmy z Niemiec? Ano po to, że Intel pomimo ponad 80-procentowych udziałów na rynku komputerów, nie jest już światową potęgą jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Mimo używanych w przenośnych komputerach procesorów Atom, obecność w smartfonach zdaje się być piętą achillesową firmy, a jak wiadomo ta sekcja rozwija się ostatnio w bardzo szybkim tempie. Koncern ma sfinalizować całą transakcję w pierwszym kwartale 2011. roku. Firma Infineon pozostanie nadal osobną spółką.

Procesory firmy z Neubibergu instalowane są w telefonach marki Apple, a firma ta to prawdopodobnie największy ich klient. I choć dział mobilny spółki od lat przynosił same straty to od trzech lat (hmm, ciekawe czemu) zdaje się być całkiem dochodowy. Łączny roczny przychód pochodzący z procesorów w telefonach wynosił 917 mln euro. Jest to około 1/3 wpływów niemieckiej firmy. Jest ona na 4-5 miejscu na świecie jeśli chodzi o tę materię. Wyprzedza ją m.in. Qualcomm, czy Texas Instruments. Procesor marki Infineon znajdziemy nie tylko w naszym urządzeniu iPhone. Możemy go zobaczyć także np. w telefonach Nokia oraz LG.

Jak twierdzi Flint Pulskamp, analityk IDC: „Dzięki przejęciu Infineona Intel wskoczy do wagi ciężkiej w branży mobilnej i oszczędzi sobie trzech-czterech lat pracy nad badaniami i rozwojem tych rozwiązań„.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...