Apple wymierza działa w jailbreak

Choć łamanie urządzeń firmy Apple karane w Stanach Zjednoczonych nie jest, nie przeszkadza to firmie walczyć z nieoficjalnymi oraz nieautoryzowanymi metodami. Tym razem firma z Cupertino wymierza w nie wszystkie swoje działa. Apple wpadło na pomysł, aby stworzyć system zdalnego wyłączania urządzeń, które oparte są na działaniu iOS (iPhone, iPad, iPod touch) i które poddane zostały nielegalnym w oczach firmy kombinacjom.

Cały program ma nosić nazwę „Systems and Methods for Identifying Unauthorized Users of an Electronic Device”. Metody, jakimi operuje to między innymi analiza głosu, zdjęć, bicia serca, namierzanie prób włamania, a także działań, które mogą wskazywać na podejrzane zachowanie. System może przejąć kontrolę nad naszym urządzeniem, a nawet je wyłączyć. Może wysłać również notę na Twitter!

Mimo, że opis usługi nie uwzględnia procesu jailbreak dosłownie (prawdopodobnie dlatego, że w USA nie jest on jeszcze egzekwowany przez prawo), to można go podpiąć pod próby włamania, o których mowa powyżej. Cały pomysł wydaje się bardzo odważny. Apple chcąc bronić interesów oddanych sympatyków firmy, może przez pomyłkę nieźle sobie zaszkodzić, zniechęcając tym samym całą resztę zwolenników, którzy w procesie jailbreak nie widzą nic zdrożnego.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...