Najnowsze dane analityków

Około 77% ludzi, którzy kupili do tej pory iPhone 4, zrobili to z powodu zastąpienia starego iPhone nowym. Ponadto szacuje się, iż w pierwszych trzech dniach sprzedaży rozeszło się od 1mln do 1,5mln urządzeń uwzględniając również przedsprzedaż. Ankietowanych w kolejkach, które utworzyły się w celu zakupienia nowego urządzenia firmy Apple, było 607. osób. Dane zbierane były w czwartek w San Francisco, Minneapolis i Nowym Jorku. Dla porównania, gdy wyszedł iPhone 3GS to tylko 56% kupiło go w celu chęci posiadania nowszego modelu, czyli po prostu aktualizacji sprzętowej.

Apple cieszy się dużym przywiązaniem swoich klientów do tej marki. Biorąc pod uwagę ‚przepaść’ pomiędzy starymi telefonami, a nowym, przypuszczać można iż nieprędko ujrzymy jeszcze nowszy model urządzenia, a nastąpi to prawdopodobnie wtedy, gdy akcje firmy, której właścicielem jest Steve Jobs, mocno spadną.

Około 6% ankietowanych deklarowało przejście z BlackBerry na iPhone 4, a 3% z Android na iOS 4. Przypominamy, że w trakcie przedsprzedaży sprzedanych zostało aż 600 tyś. urządzeń. Jednak, jak mówią specjaliści nie jest to zbyt istotne. Najważniejsze jest to, że firma Apple rozwija się w szybkim tempie.

54% kupujących decydowało się na iPhone 4 32GB zamiast 16GB, w porównaniu do 43% klientów, którzy postąpili tak samo w przypadku sprzedaży 3GS w zeszłym roku. Co ciekawe, około 28% respondentów w chwili obecnej posiada urządzenie iPad, a 39% zamierza go kupić w przyszłym roku. Właścicieli komputerów Mac było 65%. Dane statystyczne te doskonale obrazują przywiązanie fanów jabłuszka do marki Apple.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...