Katalogi w iOS 4

Bardzo przydatna choć nie do końca przemyślana rzecz. Jeśli miałbym się czepiać, a tak właśnie zrobię to folder, w którym można umieścić tylko 12 pozycji to zwykłe niedopatrzenie.  Często jest tak, że mamy zainstalowanych na telefonie dużo więcej aplikacji z danej dziedziny, aby zobrazować moje problemy będę działał na przykładzie gier. Są wtedy dwa wyjścia. Albo stwarzam kilka folderów o nazwie „Gry”, albo usuwam część gier. Jednak ja nie chcę być stawiany przed takim wyborem. Gdy stworzę kilka folderów, zamiast ułatwiać sobie życie tylko sobie je skomplikuje. Zanim zapamiętam jaka gra, w którym jest folderze to trochę czasu zleci, a chyba nie o to w tym chodzi. No dobrze, może mam kilka gier, w które w ogóle nie gram, ale można je zliczyć na palcach jednej ręki.

Drugą niedogodnością dla mnie jest to, że na ikonie stworzonego folderu widać 9 ikon gier, które się w nim znajdują. Nie wiemy na pierwszy rzut oka, czy folder jest pełen, czy ma w sobie np. 10 gier. Przenosząc aplikację do folderu ten zawsze ciemnieje. Jednak w przypadku, gdy myślimy, że można dodać jeszcze jakąś grę to okazuje się, że folder jest zapełniony i dana aplikacja nie zostanie do niego włączona.

Jestem jednak połowicznie szczęśliwy z folderów w obecnej formie, choć trochę tęsknię za aplikacją categories. Tak, tak możecie mi zarzucić, że dostałem palec i chcę całą rękę. Ale ja myślę, że nie o to w tym chodzi. Jak coś się robi to powinno się do dopinać na ostatni guzik., a tym bardziej, gdy robi to Steve Jobs i Apple.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...