IOS 4

Dziś wyjdzie nowe oprogramowanie IOS 4. Może to nastąpić praktycznie w każdej chwili dzisiejszego dnia. Na wstępie trzeba powiedzieć, że warto zaktualizować sobie system operacyjny, jeżeli ma się iPhone 3GS lub 4.  Jeżeli masz starszego iPhone to większość nowych funkcji niestety nie znajdzie zastosowania. IOS 4 obiecuje ponad 100 nowych funkcji dla posiadaczy 3GS’a w tym m.in. długo oczekiwany multitasking.  Wśród nowych funkcji jest również możliwość tworzenia folderów, w których można przechowywać aplikacje.

Już mówi się, iż innowacje Apple związane z tą wersją oprogramowania to kamień milowy w dziedzinie nauki. Aby pobrać nowe oprogramowanie wystarczy podłączyć iPhone do komputera i zrobić to przez iTunes. Najbardziej przydatną nowością zdaje się być wspomniany wyżej multitasking, czyli wielozadaniowość, która pozwoli w jednej chwili słuchać swojego ulubionego radia, a także sprawdzać pocztę e-mail. Kilka innych, wartych uwagi funkcji:

  • iBooks – miejsce, gdzie wyszukamy i zakupimy e-książki (iBooks store)
  • e-mail – podczepienie wielu kont e-mail pod jedno, a także sprawdzanie pisowni
  • playlisty – listy odtwarzania można tworzyć bezpośrednio w telefonie
  • 5x zoom cyfrowy w aparacie

Oprócz tego można również np. wysyłać aplikacje znajomym, a także oznaczać na zdjęciach, gdzie zostały one zrobione i kto na nich jest.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...